Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismail Balidemaj

Ismail Balidemaj
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Gusht 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Ismail Balidemaj është këngëtar i njohur. Ismail Balidemaj banon ne Mal te Zi (Plave). Ai ka marre pjese ne shume emisione si: Celesi muzikor, Programet e Vitit te Ri, Miss Malesia etj. Ismaili eshte martuar ne vitin 2011. Ka perfunduar fakultetin e Prishtines Ekonomik (Menaxhment).

Në Qershor 2011, Ismail Balidemaj merr pjesë në Çelësi Muzikor 5 me këngën "Kam Me Dridh Bjeshken".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Bessa  

Komente

2


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2