A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ismail Hysenj

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3
BIOGRAFIA: Ismail Hysenj is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Ismail Hyseni kendon kenge që lidhen me pakicën etnike Çame të Shqipërisë jugore. Ai është një vokalist solist i mbështetur nga muzikantët që luajnë klarinetë, violinë dhe instrumente të tjera tipike të rajonit. Përveç kësaj, ai ka vepruar gjithashtu si vokalist i çamëve në ansamitë vokale Çame, duke interpretuar një polifoni të kapelës që është karakteristikë e Shqipërisë jugore në përgjithësi. Në vitin 2015, Ismail Hysenj publikon albumin "K...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Redi Penko

Emiljano Dhe Grupi

Ergys Hyka

Altin Ranxha

Fatos Xhaferi

Ilia Basho

Dule Malindi

Behar Spahiu

Refat Sulejmani

Nimet Sulkaj


Tags: Ismail Hysenj, Ismail Hyseni

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019