Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Stinët

Bjeshket E Nemura Ne Dimer

As Zog, As Vetetime
Gjekund Syri S’has
Ngrire Gjithcka-enderr
Veshur Ne Guack

Si Ne Hotelet E Shtrnjta
Ku Shtegetari Shyn
Shiu Dot Si Afrohet
Luksit Alpin

Shkembinj Si Tempuj
Nen Re, Mbi Re
Nje Varreze Bubullimash
Kujdes, Nen Kembe Ke

- poezi nga Ismail Kadare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  26

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet