A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kataraktet

Kataraktet kercenin teposhte,
si kuaj te bardhe, te vrullshem
plot jele shkume e ylberesh.

Por befas te buze e gremines
rane me kembet e para,
i thyen, oh, kembet e bardha.

Dhe vdiqen ne rrezen e shkembit…
tani ne syte e tyre te shuar,
i akullt, pasqyrohet qielli.

- poem written by Ismail Kadare


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019