Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Stinët

Qiell Dimri

Qiell dimri,
Dyndje kujtimesh.
Unë ndeza një cigare, u afrova te dritarja.
Më ngjan, se nuk bien flokë dëbore nga qielli.
Por mijëra letra, që kurrë nuk i mora.
Letra të largëta,
Shkruar nga duar të largëta,
Edhe se retë më të largëta.

- poezi nga Ismail Kadare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet