Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellgu

Nje dite ne fushe shetisnim,
Dhe ja, te ky pellg mu ne fund
te qeshur te dy ne u pame
ne ujet qe era lekund.

Tani erdha prap’ tek udha,
Bredh tutje me mallin ne gji.
Por pellgu eshte thare… sic duket,
Qe bredh mos shoh ne vetmi.

- poezi nga Ismail Kadare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet