Ismail Kadare Poezi
Ismail Kadare

Pellgu

Nje dite ne fushe shetisnim,
Dhe ja, te ky pellg mu ne fund
te qeshur te dy ne u pame
ne ujet qe era lekund.

Tani erdha prap’ tek udha,
Bredh tutje me mallin ne gji.
Por pellgu eshte thare… sic duket,
Qe bredh mos shoh ne vetmi.

- Poezi nga Ismail Kadare{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1