Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tunelet

Metro Arbatskaja.
Nje linje ikte djathtas,
tjetra majtas vinte.
Lamtumire, thame ne
konduktoret flamurthet ngriten
dhe si goje te zeza te harrimit
tunelet e zez na gelltiten.

- poezi nga Ismail Kadare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet