Ismail Kadare Poezi
Ismail Kadare

Taksite E Mesnates

Taksite e mesnates
Kujtime te furishme
Udhekryqe, semafore, silueta
Hije e korpuseve te ndertesave te vjetra
Debora pas xhamave
Kolltuku i prapsme dhe ti.Frenimi i shpejte. Britme e dikujt tjeter
“Taksi!”.

- Poezi nga Ismail Kadare{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0