Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Balaj - Erdhën Gurbetçarët Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kah qielli i Kosovës
U nis avioni
Ka ardhë gurbetçarë
Në atdhe t'pushoni

Jo nuk paskan vlerë
As paret as letrat
Për dasmen e djalit
Me i ba kilometrat

Ref:
Hajde rrokni vallet
Kceni pa pritu
Se dasmen e djalit
E keni hjeshu

II
Hajde hajde gurbetçar
se pa ju s'ka dasem
Fort u gzu baba e nana
E motrat me vllazën

Kanë ardh hallat kanë bijat
E u ba shyhreti
Po kur erdhën gurbetçarët
Ndryshoj muhabeti.
Ismet Balaj
Publikimi: 13/07/2019
Muzika: Ismet Balaj
Teksti: Ismet Balaj
Orkestrimi: Vedat Lushtaku
Video Produksioni: Red Media


Ismet Balaj - Erdhën Gurbetçarët
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdhën Gurbetçarët".
3. Video është e këngës "Erdhën Gurbetçarët", por nuk këndohet nga Ismet Balaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ismet Balaj:


Komente 0