Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Maqkaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Malsi E Vrrinit 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Ismet Maqkaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ismet Maqkaj jeton ne PRIZREN. Ai krey mesimet fillore ne (M e Vrrinit) dhe me pas Shkollen e mesme teknike ne Prizren. U shoqerua me muzike qe nga mosha 10 vjeç, i ftuar per here te pare ne vitin 2002 ne shtepine e kultures ne Prizren. Me pas ka qene i ftuar edhe neper Radio dhe Televizione. Më datë 16 Janar 2019, Nijazi Halilaj & Ismet Maqkaj publikojnë videoklipin "Kenga E Gurbetit"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Afrim Idrizi

Gramos Simnica

Flori Çoçaj

Valon Biba

Burim Mehmeti

Alban Shehu

Gentian Gojani

Mili Sallauka

Besim Krasniqi

Berat Demiri

Tags: Ismet Maqkaj, Ismeti


Komente mbi këtë artist