Ismet Maqkaj
Ismet Maqkaj
Ismet Maqkaj
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Ismet Maqkaj është këngëtar i njohur. Ismet Maqkaj jeton ne PRIZREN. Ai krey mesimet fillore ne (M e Vrrinit) dhe me pas Shkollen e mesme teknike ne Prizren.
U shoqerua me muzike qe nga mosha 10 vjeç, i ftuar per here te pare ne vitin 2002 ne shtepine e kultures ne Prizren. Me pas ka qene i ftuar edhe neper Radio dhe Televizione.

Më datë 16 Janar 2019, Nijazi Halilaj & Ismet Maqkaj publikojnë videoklipin "Kenga E Gurbetit".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0