Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ismet Peja - Dil Nje Her Moj Vajz E Bukur

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dil Nje Her Moj Vajz E Bukur".
3. Video është e këngës "Dil Nje Her Moj Vajz E Bukur", por nuk këndohet nga Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ismet Peja - Dil Nje Her Moj Vajz E Bukur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Brez Pas Brezi Do Ti Kendojme"

Komente

Asnjë Koment

25/04/2013

2013-04-25T12:27:20+00:00Dil një herë moj vajzë e bukur

Dil një herë moj vajzë e bukur sa të shoh në derë
sa të shoh në derë
ta shoh trupin tanë por si flutur që m'je dal npranverë ta shoh trupin tanë por si flutur që m'je dal npranverë

Ta shoh ballin o si hyll drite lule ne behar
lule në behar le t'na jesin kujtimet e ditës për dashninë e parë le t'na jesin kujtimet e ditës për dashninë e parë

T'ejten prama dy sahati kah dera të rash
kah dera të rash pash yt at, njat zemër të ngratin s'fola kur të pash pash yt at, njat zemër të ngratin s'fola kur të pash

Shkova n'shpi dola ndritare nisa t'qaj me lot
nisa t'qaj me lot mori vajzë e shkreta beqare mban me vaj këtë mot mori vajzë e shkreta beqare mban me vaj këtë mot


Ky tekst u dërgua nga M. Elezi
Më Shumë Këngë Nga Ismet Peja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet