Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Peja - Gjalle Ne Dhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Gjallë në dhe mos më shtini

Hej gjallë në dhe mos më shtini!
Hej me sy t’ zez-e o, bash si o i petrit
O maleve ju ankohem, ra shigjeti
Ani ra shigjeti m’a goditi.
Hej behari i bukur tash ja mrrini
E bylbylat-e o e bojshin-o ispatë
O i mjeri ashik kjan e thrret’
Ç’hallin t’ja boj’ unë-o fakiri?
Hej i mjeri unë e o, jam ra n’zanan
Hej kur po m’del o shahi o n’pazar
A s’më flet njiher o shah me goj-e, o more mret
Ani more mreti o i gjithësisë!


Ky tekst u dërgua nga  bekim


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ismet Peja
Publikimi: 25/04/2013


Ismet Peja - Gjalle Ne Dhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjalle Ne Dhe".
3. Video është e këngës "Gjalle Ne Dhe", por nuk këndohet nga Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ismet Peja:


Komente 0