Më mbaj mend (për 1 muaj)

Isniqemal Laci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Tearcë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Isniqemal Laci është një këngëtar i njohur. I lindur ne fshatin Tearc te Tetoves, shkollen fillore e kreu ne fshat, kurse shkollen e mesme e kreu ne Tetove. Me muzik merret qysh ne shkollen fillore. Me folklor dhe muzike ne pergjithesi jane marre babai dhe gjyshi, te cilet kane kenduar pa instrumente. Merr pjese ne festivale dhe dasma, si dhe neper shoqri artistike shka teuta tearcë si dhe neper incizime neper tev lokale si ne top estrada ne tv koha si dhe ne vitet 80 ne tv shkupit....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Refet Asani

Alush Hamiti

Hidaver Osmani

Agron Maqellara

Bexhet Jagodini

Hajrulla Emini

Xhevair Akulli

Naser Dula

Thoma Mahilaj

Dardan Shkreli

Tags: Isniqemal Laci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet