Më mbaj mend (për 1 muaj)

Me Pelqejn Sfidat

Mbledh honeve kubet e zemrës
Shkërmoqur ëndrrat ne rrjet merimange
Dashuri platonike ne saçin e ndërgjegjes
I ngushte dhe vargu ne partiturë
Shikimit telat këputen e mekur fëshfërime
Buzëqeshja nen guri pret bulëzimin
Pyes veten është ky mision i pamundur?
Me pëlqejnë sfidat, si ta njoh veten ne çastin
Litarin ne qaf notoj lumit te rrembyeshëm...

- poezi nga Isuf Hoxha


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet