A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Me Pelqejn Sfidat

Mbledh honeve kubet e zemrës
Shkërmoqur ëndrrat ne rrjet merimange
Dashuri platonike ne saçin e ndërgjegjes
I ngushte dhe vargu ne partiturë
Shikimit telat këputen e mekur fëshfërime
Buzëqeshja nen guri pret bulëzimin
Pyes veten është ky mision i pamundur?
Me pëlqejnë sfidat, si ta njoh veten ne çastin
Litarin ne qaf notoj lumit te rrembyeshëm...

- poem written by Isuf Hoxha


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019