Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Iva Aliko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  142
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
BIOGRAFIA: Iva Aliko është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Iva Aliko është një vajzë nga Tirana, që po kërkon të hyjë në rrugën e muzikës. Është e hapur për të folur për gjithçka i ndodh në jetën e saj të ekspozuar tshme, pasi dëshiron të bëjë karrierë si showgirl. Iva e ka nisur me modën, baletin, prezantimin dhe po investon për të çarë në muzikë. Më format e trupit ajo përballet sa me ngacmimet aq edhe me dyshimin e të tjerëve. Në Janar 2016, Iva Aliko merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "Qysh E ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Keisi

Klaudia D.

Dorisa Pacolli

Vanny (Vanesa Krasniqi)

Elma

Dea Rifati

Enia

Matilda Mati

Nilsa Hysi

Zhorzheta Sota


Tags: Iva Aliko

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet