Izet Rraci
Izet Rraci
Izet Rraci
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Prizren
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Izet Rraci është autor këngësh dhe poet i njohur. Izet Rraci është një tekstshkrues i njohur për kontributet e tij të shumta në muzikën shqiptare. Aftësia e Rracit për të krijuar tekste të paharrueshme e bëri atë një figurë të njohur në industrinë e muzikës.

Gjatë karrierës së tij, Rraci ka shkruar qindra këngë të dashura shqiptare që kanë lënë një gjurmë të palëshuar në pejsazhin kulturor të vendit. Ndër kompozimet e tij më ikonike janë “Shqiperin e dua,” një himn emocional që feston dashurinë për Shqipërinë, “Udhet e Mija,” një reflektim i ndjeshëm mbi dhimbjen e mërgimtarëve dhe “Mos Mendo se jam i lumtur,”.

Tekstet e Rracit prekin thellë zemrat e shqiptarëve, shkallëzohet një ndjenjë krenarie, nostalgjie dhe emocioni.
Gjatë karrierës së tij, Izet Rraci ka marrë shumë çmime dhe nderime për arritjet e tij muzikore. Këngët e tij vazhdojnë të jenë të dashura dhe të performuara.
Izet Rraci sot jeton dhe vepron ne kryeqytetin e Shqiptareve, Prizren.
+14753258604

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1