Më mbaj mend (për 1 muaj)

Izi
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Janar 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: hip-hop

Izi është këngëtar i njohur. I-zi me muzike filloi te merret qe nga viti 1996. Ne fillim kan qene tre veta ndersa grupi eshte quajtur "princat e repit". Perpos tij anetare te grupit "princat e repit" kan qene edhe Luli dhe Daja Bel. Kengen e pare "PSIKOLOGU " e kan realizuar ne Janar te vitit 1997. Pas suksesit qe tregoi kenga e pare, ne shkurt te po atij viti realizuan edhe kengen e tyre te dyte me titull "Lavirja". Po ne kete vit (1997) keta djelmosha te talentuar mbajten disa koncerte. Me e keqja, e papritur, ndodhi kur anetari I grupit "Princat e repit", Luli u arrestua nga policia serbe. Dy antaret e tjere te grupit "Princat e Repit", I-zi dhe daja Bel realizuan edhe nje kenge te cilen Ia kushtuan Lulit, " A qka ish kane kjo jeta jone". Kjo kenge arriti te mbijetoj deri sa dy te parat u moren nga nga policia serbe. Qe nga ajo kohe e deri sa Luli u lirua nga burgu, me vitin 2000 e ka lene anash muziken ndersa tash eshte anetar I grupit “DOUBLE-G”. Tani Daja Bel perkujdeset per muzike ndersa Luli ndonjhere e ndihmon rreth teksteve.

Në Prill 2006, Izi & Zerooman marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Sonte Kem Me Kallën".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0