Jasmina Dervishi
Jasmina Dervishi
Jasmina Dervishi
  • Vendlindja
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Jasmina Dervishi është këngëtare. Jasmina Dervishi është fituese e çmimit të parë në “Festivali i Fëmijëve” Tiranë 2013, duke u vlerësuar me çmime të ndryshme edhe në 3 edicionet pasuese të këtij festivali. Gjithashtu fituese e çmimit të tretë dhe të dytë në “Festivali i Fëmijëve” Shkodër, në vitet 2014 dhe 2015. Pjesëmarrëse edhe në disa festivale në Kosovë: Prishtinë, Gjilan, Prizren dhe Deçan si edhe në edicionin e dytë të “The Voice Kids Albania 2”. Gjatë vitit 2021, ishte fituese e vendit të dytë në formatin muzikor “Mam, po ti!?”, një vendim i marrë nga juria e festivalit “Kënga Magjike”. Talenti i saj është i trashëguar nga babai, i cili ka studiuar për kanto. Ajo është angazhuar në aktivitete muzikore që në moshën 7-vjeçare dhe ëndërron të bëhet këngëtare. Pasioni tjetër i saj është piktura. Jasmina i do shumë kafshët dhe ka një qen.

Në Qershor 2016, Jasmina Dervishi merr pjesë në JESC 2016 me këngën "Portat E Gëzimit".

Në vitin 2018, Jasmina Dervishi merr pjesë në Voice Kids Albania.

Në Shtator 2022, Jasmina Dervishi merr pjesë në Kënga Magjike 2022 me këngën "Asaj".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0