Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gerard Merdani
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Shkurt 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: pop

Gerard Merdani është këngëtar i njohur. Ka realizuar disa kenge ku mund te permendim: "Qyteti i harruar", "Sillesh sillesh rrotullon", "It still hurts" etj.

Në vitin 2011, Gerard Merdani merr pjesë në The Voice of Albania 1.

Në Maj 2012, Gerard Merdani merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Si Ti Nuk Gjej", në bashkëpunim me Denis Kraja.

Në Maj 2015, Gerard Merdani merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Emrin Tim".

Më datë 7 Dhjetor 2016, Gerard Merdani publikon videoklipin "Ti Je Gjithcka". Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Në Tetor 2017, Gerard Merdani merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Fjalet Me Mungojne".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  seldi  

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

I biri i

Sherif Merdanit

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet