Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jay Beat - Qyteti I Harruar (Feat. M.t.s)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Strofa 1.
Nje leter e gjej sot ne nje sirtar ku shume endrra kam fshehur,
ku te kerkoja falje me lot se ndoshta gabim isha shprehur.

Dhe sot kohe e gjate qe jam larg teje,
dhe bota ime thjesht nuk je me ti.
Por kjo bote vazhdon rrugen me dashuri te reja,
por dhe me lot te fundeve te mjera.

Koha thjesht kaloi dhe solli nje dite te re,
ky qyteti yne sdo te flase me per ne.

Por dhe vitet me rradhe do kalojne dhe ateher ne te dy,
sdo flasim me per kete qytet
ku fale teje une u ndjeva mbret..
Refreni:
Ndersa sot te gjithe dashurite e tyre shijojne,
castet tona une kujtoj..
Me percmim a dashuri jo asgje nuk di
E ti shko ne rrugen tende dhe un ne timen,
se asgje nuk na bashkon..
Dhe thjesht sot historia ketu mbaron….

Strofa 2.
Sdua te kete me letra dhe as me shkrime,
dua thjesht t’a jetoj une jeten time.
Nje jete qe dhe pa ty e njejte vazhdon,
nje jete qe mbaron kur zoti ta kerkon.

Dhe sot kohe e gjate qe jam larg teje,
dhe bota ime thjesht nuk, je me ti
por kjo bote vazhdon rrugen me dashuri te reja,
por dhe me lot te fundeve te mjera.

Koha perseri do kaloje dhe nje dite e re do te vije,
ku qendra e ketij qyteti te harruar te mos jemi me une dhe ti.

Por dhe vitet me rradhe do kalojne dhe ndoshta nje dite,
une perseri ketu do te vi,
por sdo ket rendesi kush gaboi une apo ti?

Refreni:(2 here)
Teksa te gjithe dashurite e tyre shijojne,
castet tona une kujtoj…
Me percmim a dashuri jo me asgje nuk di.
Dhe ti shko ne rrugen tende dhe une ne timen,
se asgje nuk na bashkon..
Dhe thjesht sot historia ketu mbaron….

Finale:
Dhe thjesht sot historia ketu mbaron….


Ky tekst u dërgua nga  seldi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Jay Beat - Qyteti I Harruar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qyteti I Harruar".
3. Video është e këngës "Qyteti I Harruar", por nuk këndohet nga Jay Beat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente 0