Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jay Beat - Ne Boten Tone Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Un vij nga larg nga tjeter bote larg atyre qe ti je mesuar
ne zemren time zija ka mbuluar
se dikur kam qen viktime e nje qyteti te harruar

Me sy mbyllur ne boten time
ku vec un dhe nje melodi ekzitojm
syte e nje engjelli qe me veshtrojne
ndjenja e nje princeshe zerin tim dashurojne

Une dua te te ftoj te jesh pjes e botes time
teksa rrezet e diellit fillojn ta ndricojn
dhe qielli ne keto caste ka tjeter ngjyre
tani qe ne zemren time ke hyre..

[*Refreni*]

Dhe qielli ka tjeter ngjyre
tani qe ne zemren time ke hyre
dhe ne ato dite te ftohta dhjetori
princesha me e bukur zemren ma mori

Dhe dielli ndricon me fort
ne nje bote ku kishte vec lote
me shpirt i kendoj engjellit qe me mbron
eja te ndertojm boten tone..

[*Verse 2*]

Cdo gje mund ta ndertojm ashtu sic do ti
e mbushim boten tone me miresi e dashuri
ti pikturoje me gjithe ndjenjat e tua
e te pandar do jemi perfundimisht
se per mua cdo gje esht perfekte kur vjen nga dora jote e brisht

Buzeqeshja jote le te jete dielli i nje bote qe kurre sdo te kete shi
syte e tu le te jene deti qe kurre sdo te kete stuhi
Zeri im le te jete melodia qe zogjte do i kendojne
princit dhe princeshes qe pafund dashurojne

[*Refreni*]

Dhe qielli ka tjeter ngjyre
tani qe ne zemren time ke hyre
dhe ne ato dite te ftohta dhjetori
princesha me e bukur zemren ma mori

Dhe dielli ndricon me fort
ne nje bote ku kishte vec lote
me shpirt i kendoj engjellit qe me mbron
eja te ndertojm boten tone..


Ky tekst u dërgua nga  seldi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Jay Beat - Ne Boten Tone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Boten Tone".
3. Video është e këngës "Ne Boten Tone", por nuk këndohet nga Jay Beat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente 0