Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jay Beat - Gjithe Melodite (Feat. Juri, Nasty & Funk)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

*[Verse 1 - Nasty]*

I lodhur kerkoj melodite qe te dhurova
e di qe kurr nuk mund ti gjej ashtu sic ti premtova
vlerat qe dikur i kishin kan ikur bashk me ty
tingujt mbeten te harruar e ne jo nuk jemi dy

tani vec tinguj mbeten melodit ne zemer treten
tremben ikin diku larg ikin mua mlen te vetem
neper vargje te kerkoj se neper vargje gjej vetveten
po ti nuk je me mua dhe vargjet humbin jeten

*[Juri]*

Une per ty ndjejatani se dua më at' dashuri
dua mendjen ta kthjelloj e me ty s'dua të rri
kam nevoje per melodite qe thelle ne shpirtin tim arrijn
kthemi ti kthemi ato melodi

Se per ty jetoja ty te dashuroja
ishe ti ajo qe kenge te kushtoja..por
tani do e jetoj jeten aty ku ti sjeton
do e gjej lumturine aty ku hija jote s'ekziston

*[Chorus-Jay Beat]*

...Dhe jo ti nuk di me asgje
qe ti sot merr me vete gjithe melodite
E nje bote qe nga ty nuk kerkon me
nuk ta kerkoj me ate dashurithjesht mi kthe gjithe melodite

*[Verse 2-The Funk]*

Ej jo nuk ta kerkoj me ate dashuri thjesht ti mi kthe gjithe melodite
melodite e dedikimeve qe ne boten tone u bene simfoni dhe u ben hit
sot ti merr frymezimin...sjell percmimin
shume premtime shume kujtime shume mendimei ben harrime

Ajer jet tu bera ntrupin tend te depertoja
mendova se gjeta vendin ne zemren tende aty gjithe jeten te qendroja
Ne floket e tua lehte doja te rreshkisja roje vendosa te rri
nje per nje i zgjodha fjalet qe ti gjithmone te kishe qetesi

Syte e tu perseri do lotojn ndoshta dhe per mua por sdo tvij
ne shami dikur u shnderrova lotet qe te t'i fshi
Munges nje dite do te ndjesh per mua e per melodite
E at dit do e kuptosh se s'jane jan njesoj gjithe dashurite!

*[Juri]*

Dikur më premtoje se në përjetësi do më doje
e se me asgjë në ket botëkurrë sdo më ndrroje
E verteta eshte se kurre une nuk te njoha ty
une dashuroja ate qe mendoja se ishe...tani sjemi me dy

*[Chorus Jay Beat]*

...Dhe jo ti nuk di me asgje
qe ti sot merr me vete gjithe melodite
E nje bote qe nga ty nuk kerkon me
nuk ta kerkoj me ate dashurithjesht mi kthe gjithe melodite..

*[Chorus Jay Beat]*

...Dhe jo ti nuk di me asgje
qe ti sot merr me vete gjithe melodite
E nje bote qe nga ty nuk kerkon me
nuk ta kerkoj me ate dashurithjesht mi kthe gjithe melodite..


Ky tekst u dërgua nga Winx


Nuk kemi video për këtë këngë.


Gerard Merdani
Featuring: Juri & Nasty
Publikimi: 28/04/2011


Jay Beat - Gjithe Melodite
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjithe Melodite".
3. Video është e këngës "Gjithe Melodite", por nuk këndohet nga Jay Beat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente 0