Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerard Merdani - Si Ti Nuk Gjej (Feat. Denis Kraja)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Eshte vertete, qe ndoshta me e mira ne kete bote ti nuk je,
Por nje te dyte si ty jo askund s'e gjej
Realiteti me ty eshte me i bukur se cdo enderr
Prandaj sonte nuk dua te fle, dua te qendroj mbi re.

Nuk ka fjale, nuk ka nota per te te pershkruar ty,
Sonte kendoj por dhe lutem qe gjithmone te jesh aty,
Se nuk bej dot as pa ftohtesine, qe ti sjell te mua,
Nuk bej dot pa shkelqimin e dy syve te tua.

Se ti je stuhi kur kam nevoje per diell,
Dhe je diell kur i pajete eshte ai qiell,
Por dhe ne ditet me erresire
Ti di te kthehesh ne engjellin me te mire.
Ref:
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa cdo note qe eshte kenduar, sa cdo kujtim i paharruar.
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa cdo kenge qe eshte kenduar sonte,
Ne gjithe gjuhet e kesaj bote,
Ashtu te do, zemra jote

Se ti je stuhi kur kam nevoje per diell,
Dhe je diell kur i pajete eshte ai qiell,
Por dhe ne ditet me te mira te shiut, di te sjellesh tek une.
Se ti je stuhi kur kam nevoooje per diell.
Dhe je diell kur i pajete eshte ai qeiell.
Por dhe ne ditet me erresire ti di te kthehesh ne engjellin me te mire.
Ref:
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa cdo note qe eshte kenduar, sa cdo kujtim i paharruar.
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa cdo kenge qe eshte kenduar sonte,
Ne gjithe gjuhet e kesaj bote,
Ashtu te do, zemra jote na na na na

E di se yjet nje dite bien,
Edhe dielli perendon.
Vec muzika fryme nuk ka
Ashtu si ajo dhe dashuria jone.

Ref:
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa cdo note qe eshte kenduar, sa cdo kujtim i paharruar.
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa cdo fjale e hedhur ne leter.
Sa cdo note e pianos se vjeter.
SI TY NUK GJEEJ
JO ASNJE TJETER.......JO ASNJE TJETER


Ky tekst u dërgua nga  dajanasaraGerard Merdani
Featuring: Denis Kraja
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/03/2012
Festivali: Top Fest 9


Gerard Merdani - Si Ti Nuk Gjej
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Ti Nuk Gjej".
3. Video është e këngës "Si Ti Nuk Gjej", por nuk këndohet nga Gerard Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente 0