Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerard Merdani - Edhe Nje Here Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Cdo nate mendo per ne..
per ate qe ne kishim dje..

[Verse 1]

Sotedhe nje dite me shume
zgjohesh me mendjen tek une
Nuk e ke me nje sms
Ku te shkruajnemirmengjes princeshe

Por ti moskokcarese jo nuk te intereson
thua do ja dal si gjithmone
ja qe tani sikur nuk e ndjej me
ndoshta nuk ndjeva kurre per te

Del kalon ne rruget ku kaluam bashke
degjon fjalet qe un ti thashe
Jo une jam e forte asgje sme prek
e kto fjale nuk i beson as vete

Mes njerezve tane thjesht buzeqesh
thuaj qe me mua me sdo qe te jesh
shkaterro dhe ate pak cka mbeti

[Chorus]

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe mendjen ki tek une
cdo nate mendon per ne
per ate qe ne kishim dje

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
e gjithcka ishte pa vlere
cdo nate lutesh per ne
te me kishe edhe nje here

[Verse 2]

Dhe une dhe ai qe do vertet
nje dite do lodhet
kur e sheh qe dashuron me kot
kur e sheh qe asgje smjafton

Ti me shkaterron edhe kujtimet
Por une kurre sdo them qe nuk te ndjeva
se mbi veten nuk mund te shkel

[Chorus]

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe mendjen ki tek une
cdo nate mendon per ne
per ate qe ne kishim dje

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
e gjithcka ishte pa vlere
cdo nate lutesh per ne
te me kishe edhe nje here

[Bridge]

Nese ti se di per gjithe kohen qe ishim bashke te desha me shpirt te desha me shpirt...

E tani qe nuk jemi bashke me duaj ti...me duaj ti...

[Chorus]

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
dhe mendjen ki tek une
cdo nate mendon per ne
per ate qe ne kishim dje

Ti vazhdo thuaj qe sme ndjeve kurre
e gjithcka ishte pa vlere
cdo nate lutesh per ne
te me kishe edhe nje here....

Te me kishe edhe nje here......


Ky tekst u dërgua nga Gerardmerdanifann


Nuk kemi video për këtë këngë.
Gerard Merdani - Edhe Nje Here
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Nje Here".
3. Video është e këngës "Edhe Nje Here", por nuk këndohet nga Gerard Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente 0