Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jazmine Sullivan

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Emri i Vërtetë:
 • Jazmine Marie Sullivan
 • Vendlindja:
 • Philadelphia 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jazmine Sullivan është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Jazmine Marie Sullivan is an American recording artist from Philadelphia, Pennsylvania. Her debut single "Need U Bad," produced by Missy Elliott, reached number one on Billboard '​s Hot R&B/Hip-Hop Songs chart, while her second single, "Bust Your Windows," produced by Salaam Remi, peaked at number four. Elements of r&b, reggae, dub, pop, jazz, Neo soul and doo-wop can be heard in her work. Jazmine cites singers Kim Burrell, Lauryn Hill, Brandy, S...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shontelle

Vanessa Hudgens

Christina Perri

Ciara

Taylor Swift

Katy Perry

Miranda Lambert

Jordin Sparks

Kat Deluna

Lady Gaga

Tags: Jazmine Sullivan


Komente mbi këtë artist