Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Pranvera

Kush solli luleborën,
solli dhe zymbilin,
fluturën krahëshkruar,
vjollcën dhe zymbilin.

Po kush me blerimin,
natyrën ka veshur,
kush i bënë fëmijët
të lumtur, të qeshur.

Lejlekun,dallëndyshen,
kush te ne i solli,
natyrën me lule,
kush na e zbukuroi.

Qengjat lazdrak,
kërcejnë në lëdinë,
e bleta puntore,
nkoshere pak rinë.

Eh mojë Pranverë,
sa e bukur je,
gjëja më e mirë,
tju kishim përherë.

- poezi nga Jehona Baftijari


- Poezia u dërgua nga Jehona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet