Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jehona Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Doberdol 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Jehona Gashi është një shkrimtare. U lind në Doberdol te Komunes se Klines. Për nënte vite ndoqi mesimet ne shkollen fillore “ Ali Krasniqi “ në Ujmirë. Jehona e do shum librin, kurse poezia tashme eshte bere shoqja me e mirë e saj. Ka Filluar te shkruaj qe ne klasa e V. Ishte antare e grupit letrar te shkolles. Poezit e veta i ka lexuar ne shumë aktivitete shkollore dhe programe te ndryshme per femij. “E dua shumë poezin, sepse ajo del nga thellsia e shpirtit tim. Del, sepse esht...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Kaltrinë Uka

Aurela Uka

Florentina Zukaj

Valmira Beqiri-Morina

Rita Kastrati (Poete)

Diana Sadrija

Albana Hajra

Elsa Fetahaj

Ejonë Hasani

Laureta Durmishi

Tags: Jehona Gashi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet