Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Jehona Labe - C'më Ka Marrë Malli Rëndë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

14/01/2011

2011-01-14T21:05:46+00:00E ç’më ka marrë malli rëndë
për një stan në korije
të shoh dhëntë kur vijnë në tëndë
të ulem dhe unë në hije

E rrugën le ta bëj në këmbë
të pij ujë rrëzë një lajthije
të kërrit mallin në hënë
të më lagë vesa që bie

E të vë kopenë në shtrungë
një nga një t’i shkoj tespije
të mbushen vedrat me shkumë
shkumë e deles me aq shije

E me barinjtë të marr një këngë
dhe curlës ëmbël t’i bie
të vesh gunën pa mëngë
të ngarkoj mushkën me zile

E ç’më ka marrë malli rëndë
rëndë ç’më ka marrë malli
për një stan e për një tëndë
për çikat që nxjerr stërralli


Më Shumë Këngë Nga Jehona Labe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet