Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jehona Labe - Pellumbesha Dhe Pellumbi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pellumbesha Dhe Pellumbi".
3. Video është e këngës "Pellumbesha Dhe Pellumbi", por nuk këndohet nga Jehona Labe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jehona Labe - Pellumbesha Dhe Pellumbi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente

Asnjë Koment

30/01/2014

2014-01-30T13:04:16+00:00(2x) Pellumbesha dhe
pellumbi nje dit laheshin
tek lumi permbi zall na
zuri gjumi...

(2x) Te dy ne enderr
shikonin valezat
qe valezonin
sikur bashke
dashuronin

(2x) Pellumbesha me
z'duroi nga gjumi
mua me zgjoi
endrren e
saj me tregoi

Endrra jote
endrra ime era
frynte me ledhatime u
mbytem ne perqafime.

Endrra jote
endrra ime era
fryne o me ledhatime
u mbytem ne
perqafime

(2x) Anes lumit
buze detit
ne sy te gjithe miletit
i dhame besen
njerh-tjetrit

(2x) Na mbuloi vala
me shkume
humbe ti e
humba une dhe
rame prape ne
gjume.


Ky tekst u dërgua nga By VeniKartolina (2)

0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Jehona Labe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë