Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Jehona Lumi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  55
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Jehona Lumi është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Menjëherë pas përfundimit të spektaklit ‘The voice of Albania’ pjesëmarrësit, e sidomos ata që arritën të kualifikohen deri në etapat më të rëndësishme të këtij formati, kanë nisë menjëherë punën në ndërtimin e karrierës muzikore. Jehona Lumi, pjesëmarrësja nga grupit i Elton Dedës arriti deri në netët live. Në vitin 2012, Jehona Lumi merr pjesë në The Voice Of Albania 2. Në Maj 2013, Jehona Lumi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Era". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Suanita

Vesa Smolica

Tringa Rexhepi

Arlinda Gaxherri

Sara Kalaveshi

Gentiana Podrimaj

Njomza Vitia

Festina Mejzini

Marigona Jelliqi

Bubulina Krasniqi

Tags: Jehona Lumi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet