A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jennifer Hudson - Spotlight


Are you a man who loves and cherishes and cares for me?
Is that true? Is that true? Is that true?
Are you a guard in a prison, maximum security?
Is that true? Is that true? Is that true?
Do we stay home all the time cuz you want me to yourself?
Is that true? Is that true? Is that true?
Or am I locked away, had a feeling that I'd find someone else
Is that true? Is that true? Is that true?

[:: CHORUS ::]
Well, I don't like living under your spotlight
Just because you think I might find somebody worthy
Oh, I don't like living under your spotlight
Baby if you treat me right, you won't have to worry

____ relationship, fulfilling your needs as well as mine
Is that true? Is that true? Is that true?
Or is this just my sentence, am I doing time?
Is that true? Is that true? Is that true?
If this is love, real, real love, then I'm staying no doubt
But if I'm just a prisoner, then I'm busting out
Is that true? Is that true? Is that true?

[:: CHORUS ::]

Oh, you oughta be ashamed of yourself
What the hell do you think you're doing?
Loving me, loving me, so _______
Baby, all I do is try
To show you that you're my one and only guy
No matter who may come along
Open your eyes cuz baby I don't lie

(Chorus x2)Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019