A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jennifer Hudson - If This Isn't Love


[Verse 1:]
I'm calling this fone up just keep tellin how much
I really love him cause he's everything I want
He listens to me, cares for me
So why'd you leaving me?

God sent me an angel up from above
To love me for life
Things would be perfect
Only because it's the only way
I can describe and say

[:: CHORUS ::]
If this isn't love
See what it is, is like I'd be dreaming and just playin crazy

If this isn't love
See what it is, cause I never felt like this baby

If this isn't love

L-o-v-e what is (in) me?
L-o-v-e Oh...
If this isn't love [x2]

[:: VERSE 2 ::]
I'm selfish cause I don't wanna share
When nobody not even knows
People that came before me
But see I ever believe.

God sent me an angel up from above
To love me for life
Things would be perfect
Only because it's the only way
I can describe and say

[:: CHORUS ::]
If this isn't love
See what it is, it's like I'd be dreaming and just playin crazy, (oh)

If this isn't love (No)
See what it is, cause I never felt like this baby
If this isn't love

L-o-v-e what is (in) me?
L-o-v-e Oh...
If this isn't love [x2]

So if you got real love
Let me see you put your hands up
See you put your hands up
The kind of love that beats
Wild like a club
Let me see you put your hands up
See you put your hands up, if this isn't love
Cause I know I ain't crazy
I know I ain't trippin
I know I ain't sleepin
I know that it's love
See me with my hands up
If you think I'm dreamin
I know I ain't dreamin
Cause this reason maybe
And I know what is love
If this isn't love...

[Chorus: till end]Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019