Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jericho

Tags: Jericho, Jeriho, Petrit Çarkaxhiu

Jericho është një grup muzikor i njohur, që këndon muzikë rock. Muzika e Jericho-s është një shkrirje midis rock, alternative, elektronikë dhe muzikës tradicionale etnike shqiptare,karakteristikë për rajonin e Kosovës dhe Shqipërinë e veriut. Jericho është një grup shqiptar,kosovar nga Prishtina, Kosova, i formuar në vitin 1997. Përveç instrumenteve standarde rock, ata gjithashtu përdorin instrumentet orientale që janë gjetur në muzikën tradicionale shqiptare, të tilla si "tupan", "kavall" dhe "zurna". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Jericho ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017