Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Jericho

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Jericho është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Muzika e Jericho-s është një shkrirje midis rock, alternative, elektronikë dhe muzikës tradicionale etnike shqiptare,karakteristikë për rajonin e Kosovës dhe Shqipërinë e veriut. Jericho është një grup shqiptar, kosovar nga Prishtina, i formuar në vitin 1997. Antarët e grupit jane: Petrit Çarkaxhiu - Vocal & Rhythm Guitar, Leonard Canhasi - Solo Guitar, Suad Jamini - Bass Guitar dhe Visar Rexha - Drums. Përveç instrumenteve standarde rock, ata gj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Petrit Çarkaxhiu

Anëtar i grupit

Leonard Canhasi

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtarePerendim A Lindje? (2002)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Anatema

Black Storm

Grupi Na

Permit Of Stay

Blla Blla Blla

Germs

Grupi Simbol

Akullthyesit

Shekulli I Dreqit

Red Dog


Tags: Jericho, Jeriho, Petrit Çarkaxhiu

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet