Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jeta Faqolli - Nje Here Ne Jave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

E kurdisa oren qe te me zgjoje,
e kurdisa diten teme argetoje.
S'eshte kjo jete e shemtuar
i shemtuar je vetem tiiii.

Ti dhe dashuria jote,
uji kurre smund te behet vere.
Lakmitar je merre rolin tim merre vec nje here.

Ref:
Vec nje here ne jave provoje
vishe petkun e mllefit tim,
vec nje here ne jave provoje
plot nje shishe me mallkim.

Kurre nuk eshte vone,
vajza re le te mashtroje.

Vec nje here ne jave provoje
te jesh i ndryshur si gazete e djeshme,
vec nje here ne jave provoje
si u ndjeva une aq e pavlefshme.

Shoku le te nencmoje,
vajza e re le te mashtroj.
jeta le te poshteroj,
mjafton vec nje here ne jave,
nje here ne jave vec nje here ne jave mjafton.
..

Anullohet fluturimi,
une me ty me sdua te udhtoje,

Vaec nje avanturist si ty kte gje ta perjetoj.

Ref:
Vec nje here ne jave...


Ky tekst u dërgua nga IriJeta Faqolli
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/11/2009
Festivali: Kënga Magjike 2009
Muzika: Armend Rexhepagiqi
Teksti: Aida Baraku
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: Supersonic


Jeta Faqolli - Nje Here Ne Jave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Here Ne Jave".
3. Video është e këngës "Nje Here Ne Jave", por nuk këndohet nga Jeta Faqolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jeta Faqolli:


Komente 0