Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jeta Faqolli - Ne Moshen E Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Ne moshen e dashurise
kur mbusha 20 vjet,
mes dhimbjesh mora rrugen
rrugen per ne kurbet.
Mes dhimbjesh mora rrugen
rrugen per ne kurbet.

ref.

Mendoja mendoja,mes dhimbjesh kujtoja]
shkelqimin e syckave te saj, ]-2x
si shkoi dashuria si shkoi lumturia ]
venitet vyshket ajo valle.

Te lashe une ty moj Tane
te lash une ne vetmi,
Tanen dhe Korcen time
tme kthehen perseri
Tanen dhe Korcen time
tme kthehen perseri.Akordet:

Am-----------------
ne moshen e dashurise
Dm-----------Am
kur mbush njezet vjec
Dm---------------Am-----
mesh dhimbjesh mora rrugen
-E7--------------Am
vash o per ne kurbet
--Dm-------------
se mendoja mendoja
Am-----------------
mes dhimjesh kujtoja
--E7------------------Am
shkelqimin e syckave te saj
Dm---------------
se shkoj dashuria
A------------------
se shkij lumturia
E7---------------------Am
se svyshket venitet ajo vall


Nuk kemi video për këtë këngë.


Jeta Faqolli
Publikimi: 01/12/2010
Orkestrimi: Adrian Hila


Jeta Faqolli - Ne Moshen E Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Moshen E Dashurise".
3. Video është e këngës "Ne Moshen E Dashurise", por nuk këndohet nga Jeta Faqolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jeta Faqolli:


Komente 0