Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jetmir Hyseni - Princesha E Kafeterise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika:

Armend Rexhepagiqi

Teksti:

Aida Baraku

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Hit Selection"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2007

Komente

Asnjë Koment

23/11/2007

2007-11-22T23:00:00+00:00Sonte po djersitet ai fustan
eshte tregimi thjesht urbaaaan
nje djalosh i lagjes kur u rrit oooooouuuuuoooo
per nje bukuroshe zuri frike.

Nata kur mesnaten e arrinë
ne te dy në t'njejtën tavoliiiinë
Ballë për ballë lezetit une dhe ti oooouuuuooooo
ballë për ballë lezetit une dhe ti

Ref.
Pije nje pije
se te paska hije
se na paska shije t'dashurise
pije nje pije
zemren time ngrije
sonte je princesha e kafeterise.

Kur ti kalon me sy asfaltin shkrin
.....nje vallezim i lehte do t'me ndihmoj ooouuuooo
qe mbi belin tend doren ta lshoj.

Ref.
Pije nje pije
se te paska hije
se na paska shije t'dashurise
pije nje pije
zemren time ngrije
sonte je princesha e kafeterise.


Ky tekst u dërgua nga Fjolla
Më Shumë Këngë Nga Jetmir Hyseni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet