Jetmir Kanani
Jetmir Kanani
Jetmir Kanani
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Jetmir Kanani është këngëtar. Aktualisht Jetmiri jeton dhe studion në Kosovë. Ai e ka nisur muzikën duke marrë pjesë në konkurset e shkollës që në klasën e 8-të.

Në vitin 2017, Jetmir Kanani merr pjesë në The Voice of Albania 6.

Në Shtator 2019, Jetmir Kanani merr pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Të Fundit Herë". Një ëndërr e bërë realitet, historia e kësaj kënge, sepse në sezonin 2018 të programit “E Diela Shqiptare”, Jetmiri ishte pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty”, ku mësuesja e tij e kishte ftuar për t`i bërë një surprizë në program. Në fund të rubrikës, Jetmirit iu premtua realizimi i një kënge nga kompozitori i njohur Kledi Bahiti. Tashmë Jetmir Kanani është pjesë e “Kënga Magjike 2019” si këngëtar i kategorisë New Artist, në fazën e parë të festivalit.

Në vitin 2023, Jetmir Kanani merr pjesë në X Factor Albania 5.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0