Jeton Kelmendi
Jeton Kelmendi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Pejë
  • Mosha:
  • 45 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Jeton Kelmendi është një poet i njohur. Jeton Kelmendi, poet, dramaturg përkthyes letrar, analist politik, profesor universitar, akademik dhe publicist, lindi më 1978 në Pejë. Shkollën fillore dhe të mesmen i kreu në vendlindje, ndërsa studimet për Komunikim Masiv në Prishtinë, kurse studimet post-diplomike në ULB – Universitetin e Brukselit (Politikat ndërkombëtare dhe çështjet e sigurisë). Masterin e dytë e mbaroj për diplomaci, ndërsa doktoratën për politikat e sigurisë ndërkombë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 2