Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jeton - Fake  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika:

S4MM

Teksti:

Jeton Zeqiri

Komente

Asnjë Koment

15/02/2017

2017-02-15T18:43:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fake" kënduar nga Jeton.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jeton i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Overkiller - Fake

Ref:
Fake kejt kta dhipa jan fake
rri drejt kur flas un rri drejt
where to stay kta spo dine mo ku ne nejt jan fake kejt fake kejt fake
2X
Rap1:
Ti po fol per g po ca do te thote nuk e di g do te thote te jesh kriminel po ti ske bo kurre krim je tu honger karamel edhe n'darke tu honger gjelle jeni fake 90% vetem fama po ju mbeshtjell
ah my vision is so clear dalim naten n'erresire ca karin ki o bir se po ndihesh shume i lire
i bon dissa kejtve dhe po t'duket vetja gang lene tash at send pasha zotin qe po rren se si e ki emrin i don't care about name po ta dish nji gjo nuk m'rruhet for the fame
Trap money gang money n'rap eshte bo tradite bona leke e bona fame vetem kte po brockullit my style's so lit kte boj dite per dite making money making music dhe cdo dream kam me arrit
nji grup me injoranta ishin tu t'bo foto m'pyten per ty po i thashe ket se njoh bro
Mos mendo per vend t'pare t'lutna mos u mendo
e le te shajne sa dush se jam betu n'zot se rrepin e kane dhi e kane bo kot komercializojn
sikur me kon pop se di ca do bohet neser ama po menoj per sot kejt kta fakera kam mi zhduke me disirat

Ref:
Fake kejt kta dhipa jan fake
rri drejt kur flas un rri drejt
where to stay kta spo dine mo ku ne nejt jan fake kejt fake kejt fake

Shonak - Fake

Ref(x2)

Sa hyj n loj
Lojen mir un po e boj
Sa hyj n stil
Stilin tim sun e kopjojn
Sa hyj n skenë
Emrin tim veç po dëgjojn
Sa hyj në mendje
Prej aty nuk më largojn

Verse 1

Sa her kan dasht me mrrzu
po prap nalt kam qendru

Me u ngjall tu pacu
Ju kish fak së paku
Se e bonët shum bajat
Si e si me marr fam ju

Ti gjun me plastik
Un gjuj me hekra
Kam fakte qe flasin
Ju djeg si letra

Montazhjeri tmodifikon sikur je pussy
Problem me shqipen fjalet mir si lidh ti
Menaxherit ja morre blowjob per inati
Tka shti me bo si budall me marr fam ti

Kur u bone bab o g
Pse e rren vetin o g
Neper xhepa mbajn orbita
Neper kong folin ‘alltia’ pow pow

Zdu me ja dit me kon ke beef tfus plumin
Se ti je ma pidh se Donjeta Kosumi

Verse 2

Aaa, fillimet e vështira
E kom pa veten n pasqyra
Veç kur ja nisa
I thash vetes n’ vetbesim
Frymëzimin gjeje në trishtim
E tash shum pun na u ka dasht
Edhe shum ftoht u ka bo jasht
E mos me ardh më kot vërdall
E mos e pa jetën si prall
Ji vetvetja, ndihu shum i rall
Asnji si ty ndoshta ktu ska ardh
Vetbesim, optimist
Dritën n fund tunelit
Si piktori mban penelin
Jo si filmi i ezelit

Me kamb ntok
Me zemrën broke
Pak green po choke
I kom thir do shoke
Dhe pse jam troke
Un prap shpenzoj
Nuk ble gucci amo qefin po e boj

Vetes spo i them artist
Por jam pak figurativ
E po kërkoj un tash me ik
Ndryshe hazen du me fik
Ktu ku jam spo gjej mundsit
E kur e shoh fmijën me lyp
Po du shpejt me i mbyll syt
E kur e shoh femrën e lyt
Asni sen nuk po ma nxit
E kur po du un realitet
Dhe situata asht e nxeht
Asnjeri spe shoh t qet
E kur njeriu veten vret
drejtësinë kurrkund se gjen
E sa shum kan leh ata qen
Por un kam ik nuk kam lon sen

Tayna - Fake

Hola, soy la reyna y el rey del rap
Me llamo TAYNA

Fyti gjith um dhem se
Un flowin e kom sick
Jom ma burr se ti
Man come and suck this dick
Qa pshtyj nuk e lpij
E ti tash je msu me lick
S'munesh mem kthy diss
Baby un punoj n‘shik

Ndjenjat um kan dek
I kom shti me ni sanek
S'muj me t'bo public
Lidhja jon osht veq n'snap
S'je burr qe dashurohesh
Booty big like a snack
Ja hupi energjin e la n'qiri
Um thirr KEK

[REF. 2x:]
Cake, cake,cake
all he wanna eat is
Cake, cake, cake
do you see the drama
that I make, make
I don't f**k with you
cause you fake, fake, fake

[5x:]
Fake, cause you too,
fake, fake cause you too

Osht shum let mu shit gangster
Kur ty krejt ti ka ba babi
Femen krejt i mrriva vet
Me dy kong mushet club-i

Fuck boy harem
pussy boy Ty po t'dhem

Hajt bash du m’ju kqyr
Cili po menon qe mnxen ha
Po Keshi me ata
Pe shoh qe s'jon kerka
Dojn mu me m'fullirat
Po jom ma thug se ta
Ex-in e kom fans un hala ha ha
Next-in tem ti kurr ski me pas se...

ndjenjat um kan dek
I kom shti me ni sanek
S'muj me t'bo public
Lidhja Jon osht veq n'snap
Lidhja Jon osht veq n'snap
Lidhja Jon osht veq n'snap
S'muj me t'bo publik
Lidhja Jon osht veq n'snap

[REF. 4x:]
Cake, cake,cake
all he wanna eat is
Cake, cake, cake
do you see the drama
that I make, make
I don't f**k with you
cause you fake, fake, fake

[5x:]
Fake, cause you too,
fake, fake cause you too

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Jeton Zeqiri:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet