Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

(1943-1971)  
  • Emri i Vërtetë:
  • James Douglas Morrison
  • Vendlindja:
  • Melbourne, Florida 
BIOGRAFIA: Jim Morrison është një poet dhe autor/publicist i huaj. James Douglas Morrison, (8 dhjetor, 1943-3 korrik, 1971), ishte kantautor, poet, shkrimtar dhe prodhues filmash amerikan. Ai njihet kryesisht si figura kryesore e grupit të muzikës The Doors dhe është konsideruar gjerësisht si një nga personalitetet më tërheqëse të historisë së muzikës rock. Ai ishte gjithashtu autori i një sërë librash me poezi si dhe regjisor i një dokumentari dhe i një filmi me metrazh të shkurtër. Morrison është i njohur për ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Jim Morrison, James Douglas Morrison

Komente 0