Jim Morrison
Jim Morrison

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


    (1943-1971)
  • Emri i Vërtetë:
  • James Douglas Morrison:
  • Vendlindja:
  • Melbourne, Florida U.S.A.

Biografia

BIOGRAFIA: Jim Morrison është një poet dhe autor/publicist i huaj. James Douglas Morrison, (8 dhjetor, 1943-3 korrik, 1971), ishte kantautor, poet, shkrimtar dhe prodhues filmash amerikan. Ai njihet kryesisht si figura kryesore e grupit të muzikës The Doors dhe është konsideruar gjerësisht si një nga personalitetet më tërheqëse të historisë së muzikës rock. Ai ishte gjithashtu autori i një sërë librash me poezi si dhe regjisor i një dokumentari dhe i një filmi me metrazh të shkurtër. Morrison është i njohur për ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 0