Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jimilian Ismaili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Laç 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Danimarkë 
BIOGRAFIA: Jimilian Ismaili është një këngëtar i njohur. Kur familja e Jimilianit vendosi të largohej nga Shqipëria fillimisht për në Belgjikë e më pas në qendrën e azilkërkuesve të quajtur Sandholm në Danimarkë, ku kërkuan azil politik, ai ishte fare i vogël. Ka lindur në Laç dhe është djali i një këngëtari të njohur të folkut në vitet ‘80, Enver Ismailit. Kalvari i familjes Ismaili mbaroi me marrjen e të drejtës për të jetuar ligjërisht në Danimarkë në vitin 2000. Në 2006-ën, Jimilian Ismaili, me emr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Domeniko

Elis Nova

N.D.T

El Padrino Man

Maringlen Linadi

Glenis Dume

Tani (Artan Shqadha)

Lirio Nushi

Gentjan Dema

Gent Pjetri

Tags: Jimilian Ismaili, Jimilian


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet