Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joana Prifti

Joana Prifti
  • Vendlindja:
  • Selanik 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Janar 2004
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  80
Këndon kryesisht: pop

Joana Prifti është këngëtare. Ka lindur me 27.01.2004 ne qytetin e Selanikut, Greqi. Rritur ne qytetin e Korçës per pjesen me te madhe te jetes, me pas per shkak te punes se babait zhvendosur ne Tiranë. Nga klasa e pare deri ne te treten shkollen e ka ndjekur tek shkolla e muzikes “Tefta Tashko Koço” ne Korçë, ndersa nga klasa e katert deri ne te nenten ne liceun artistik “Jordan Misja”,Tiranë. Ne te dyja shkollat ka ndjekur studimet per piano duke arritur rezultate te larta ne provime si dhe konkurse pianistike. Tani eshte duke ndjekur gjimnazin “Protagonistët” dhe eshte ne vitin e dyte. Pianon si dhe muziken nuk i ka lene pas dore, por gjithashtu eshte fokusuar dhe te lendet e pergjithshme.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Motra e

Maria Priftit

Mbesa e

Endri Priftit

E bija e

Stefi Priftit

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0