Joana Smakaj
Joana Smakaj
Joana Smakaj
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Joana Smakaj është këngëtare e njohur. Është një nga këngëtaret më të bukura të skenës shqiptare dhe dikur edhe “Miss Lezha”, me një fizik perfekt, kjo është Joana Smakaj. Megjithëse shumë kolege të saj do të mendoheshin para se të ndërmerrnin një hap të tillë, Joana pas 6 vitesh që kishte sjellë në jetë djalin e saj, u bë mama për herë të dytë, duke sjellë në jetë këtë herë një vajzë shumë bukuroshe, për të cilën kanë menduar një emër po aq të bukur Paris, një ndër kryeqytetet më të bukur të botës. Në një intervistë, Joana rrëfen se ardhja e Parisit i ka sjellë një lumturi shumë të madhe dhe se nëse një ditë ajo do të ndjekë rrugën e mamasë së saj, pra të bëhet këngëtare, ajo do të ishte shumë e lumtur dhe do ta mbështeste në zgjedhjen e saj.

Në Nëntor 2007, Joana merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Me Mungon".

Në Nëntor 2008, Joana merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Lutem".

Më datë 16 Qershor 2009, Joana publikon videoklipin "Pa 2". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Big Basta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Supersonic.

Më datë 5 Gusht 2010, Joana publikon videoklipin "Si Kam Harruar". Me këtë këngë, Joana merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Joana Smakaj »

Komente 0