Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - Me Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Ne rruge endem pa Ty
Udh’tar I vetem kete nate
Ulur mbi ndjenjat e mia
Ne kohe I humbur , pa fat

Anij’e heshtur mbi dallge
Ky shpirti im largohet
Ngarkuar dhimbje dhe mall
Nje zemer tek la pas.....

Ndjeva frymemarrjen tende prane
Dy buze sa embel u shkrine
Mbytur ne endra s’folem me
Vallzuam heshtur te dy ....... kaq prane

Refr.

Jo, lumturi ti s’fale dot
I fale zemres ndjenja dhe lot
I fale dhimbjes dashuri
Ti drite qiellore ku je , ku rri ?
Prap ti me fton ne vallzim
Mes endrash loz ky shpirt’i im
E ti largohesh pambarim……..

II strofa

Befas, çdo gje ndaloi
Pa fryme rash ne mendime
Perse kjo zemer perse
U be cop e therrime
Ne shekuj u coptua
Ne mijra enderrime
Shpesh vij e shetis nder to
E behem meteor.....

Gjithmone mendimesh vjen e ledhaton
E hena me fort ndriçon
Mes yjesh ndruhem te kerkoj
Ate qe fort dashuroj ……gjithmone…..

Refr.
Jo, lumturi ti s’fale dot
I fale zemres ndjenja dhe lot
I fale dhimbjes dashuri
Ti drite qiellore ku je , ku rri ?
Prap ti me fton ne vallzim
Mes endrash loz ky shpirt’i im
E ti largohesh pambarim……..


Ky tekst u dërgua nga joe artid

Joe Artid Fejzo - Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ty".
3. Video është e këngës "Me Ty", por nuk këndohet nga Joe Artid Fejzo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joe Artid Fejzo:


Komente 0