Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - A Mundem...? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Dhe pyes syte e tu….
Asnje pergjigje
A mundem valle ne zemren tende
te di kush troket
Ne zemren tende
Diellin e jetes kush ta fal
Lotet ne shi jo, nuk e di….
Troket ne shpirt

**
E di…. E imja jo, ti s’je
Dhe pse era fjale zemre belbezon
E di, me sy puth trupin tend
Dhe pse hena pa diell s’ndriçon

A mundem valle endren ta zgjoj
Te kem prane dhe naten ta braktis
Puthjet buzet dritherojne
Arratisem , ne ender te kerkoj

Vetem , une dhe ti
Lodra veshtrimi
Me buzeqesh, syte i fsheh, jo, s’e di
A mundem te besoj,
ndjenjat e tua
A mundem kohen ta ndaloj,
Pergjigje zemres ti kerkoj
Te ndjej kaq prane……..

**
E di…. E imja jo, ti s’je
Dhe pse era fjale zemre belbezon
E di, me sy puth trupin tend
Dhe pse hena pa diell s’ndriçon

A mundem valle endren ta zgjoj
Te kem prane dhe naten ta braktis
Puthjet buzet dritherojne
Arratisem , ne ender te kerkoj


Ky tekst u dërgua nga joe artid fejzoJoe Artid Fejzo
Publikimi: 24/05/2004
Festivali: Top Fest 1


Joe Artid Fejzo - A Mundem...?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Mundem...?".
3. Video është e këngës "A Mundem...?", por nuk këndohet nga Joe Artid Fejzo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joe Artid Fejzo:


Komente 0