Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - Nate Pa Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

(Ron Kubati – Joe Artid Fejzo)

E thelle, e zbehte, si frike , si enderr,
pak drite, pak shprese,….. Nate

Nje rrjedhe e qete deshirah perkund ajrin perreth
Dhe nga tritare e hapur derdhet mbi kurmin tend

Te puth leht floket, syte pastaj ngrihet e humbet
Diku neper erresire……. Humbet !

Pa ty……me ty…. I vetem endem … kerkoj vetveten
Me dritat e nje shprese qe s’shteron
**
Se dua … Ty te dua ( ne shkelqimin e nje agimi )
Se dua …. Ty te dua ( ne dridhjet e nje frike )
Se dua … Ty te dua … me Mua, per mua te Dua

Se dua … Ty te dua ( plot grishje e trishtim )
Se dua …. Ty te dua ( nje deshire, nje vegim )
Se dua … Ty te dua … me Mua, per mua te Dua

*
Nga shpirti i lodhur i nates ngrihet e mbulon gjithshka
Pluhur yjesh qe s’mbaron muzike e shpirtit tim

Me ty un arratisem…. Diku neper humbetire
Kerkoj nje hene , nje puthje…. Nje zjarr

Per ty…… vetem per ty
Kur dita zbehet dhe yjet lindin
Une pres te enderroj me ty, per Ty….

**
Se dua … Ty te dua ( ne shkelqimin e nje agimi )
Se dua …. Ty te dua ( ne dridhjet e nje frike )
Se dua … Ty te dua … me Mua, per mua te Dua

Se dua … Ty te dua ( plot grishje e trishtim )
Se dua …. Ty te dua ( nje deshire, nje vegim )
Se dua … Ty te dua … me Mua, per mua te Dua


Ky tekst u dërgua nga joe artid fejzo

Joe Artid Fejzo - Nate Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nate Pa Ty".
3. Video është e këngës "Nate Pa Ty", por nuk këndohet nga Joe Artid Fejzo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joe Artid Fejzo:


Komente 0