Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo & Valbona Ostreni - Neser Nje Tjeter Dite.... Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Me thuaj ti ku ta strehojme te ardhmen tone
Pa ty me fryn nje ere ne zemer … ere e ftohte
I shkova botes anembane,
te gjitha dhimbjet per te harruar
Dielli jo, s’me ngroh, nga ty largura

Pritje gjate, jo, s’me lodhi mua
Zemra ime mbeti, fole me zogj ne shtegtim
Atje, ne dimrin qe s’kalon
Dhe loti ra, mbi buze ai mbaroi
Befas zgjimin kesaj vetmie i dhuroi……

E le te jete per ne nje tjeter dite neser
Te ndeze dielli bashke me diten edhe shpresen…
Veshtrimet folen gjate, vite merguar
Emozione qe buzet tona dritherojne

Jo, as une s’e di vertet çpo ndodh me mua
Si shiu tokes i mungon, me shume te dua
Kur jemi prane e dime perse jetojme

Dhimbja zgjuar rri tek une, s’pranon te ike
Me afrohesh ti dhe ndjej te behet drite
Ti qe ne sy mban dashurine
Drite pikuar nga vete qielli
Si ne dite dimri, nje rreze dielli…

Pritje gjate, jo, s’me lodhi mua
Zemra ime mbeti, fole me zogj ne shtegtim
Atje, ne dimrin qe s’kalon
Dhe loti ra, mbi buze ai mbaroi
Befas zgjimin kesaj vetmie i dhuroi……

E le te jete per ne nje tjeter dite neser
Te ndeze dielli bashke me diten edhe shpresen…
Veshtrimet folen gjate, vite merguar
Emozione qe buzet tona dritherojne

Jo, as une s’e di vertet çpo ndodh me mua
Si shiu tokes i mungon, me shume te dua
Kur jemi prane e dime perse jetojme


Ky tekst u dërgua nga joe artid fejzo


Nuk kemi video për këtë këngë.
Joe Artid Fejzo & Valbona Ostreni - Neser Nje Tjeter Dite....
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Neser Nje Tjeter Dite....".
3. Video është e këngës "Neser Nje Tjeter Dite....", por nuk këndohet nga Joe Artid Fejzo & Valbona Ostreni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joe Artid Fejzo:


Komente 0