A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Joe Artid Fejzo - Prind


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1995

1995-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Piano... Forte..."

Participating in

Festivali i 34-të në RTSH


Ne cilin qiell mund te gjesh folene
Perveç atij ku lind dhe boten njeh
Hapat e pare te ndeshjes me jeten
Me doren e ngrohte te prindit hedh

Atehere kur loti i pare , nis udhen e tij
Ne syte e tyre kur ti rritesh , iken nje dite……

** refr.

Prind, fjala e pare tek belbezon
Kur afer apo larg te shoqeron
Prind, e rrjedha e kohes nuk ndalon
Buron dashuri e vetem dashuri kerkon

*
Me endra thurur , shpejt u rritem ne
Si uje burimi derdhur, si rreke
Vershojne kujtime … mbi pluhur e vite
Fotografi e vjeter sot…..

Nje çast kujtimi sjell, gjith femijerine
E tani dor’n e tyre ngrohet….. ti ledhaton…..

** refr.

Prind, fjala e pare tek belbezon
Kur afer apo larg te shoqeron
Prind, e rrjedha e kohes nuk ndalon
Buron dashuri e vetem dashuri kerkon


Lyrics submited by joe artid fejzo
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019