Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - Zhurma E Heshtjes.... Oh Tirana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

(Joe Artid Fejzo/ Sava Lena/ Joe Artid Fejzo)

Buzedetit heshtur rri veshtroj
dallget vijne edhe shkojne….
Mijra coperash ndahen mbi shkembinj …..
Copera jete ndare neper bote merguar shtegetojne

Nje lot rrjedh kujtime vitet nuk falin kurre
I huaj thone te gjithe pertej vatanit tuaj
I vetem ndjehesh oh sa larg dhe pse vetem deti te ndan

**
Sa shume zhurme krijoj kjo heshtj’e jone
gjithandej neper Bote
Mbarsur mbi anije po vazhdojme historine
Ndokush shqipen sot harron te flase neper bote
sa hidherim

Nje lot rrjedh kujtime tek sheh nje targe atdheu
E di jo çdo njeri kupton kete zemer te lenduar….
Kujton rrugicat ku u rrit eshte malli i vendit ku lind…

** *
Oh… TIRANA ti mos ndruaj ta pohosh
Sepse je nga TIRANA bekim ke ngado te shkosh
mos harro…. Oh jo
……. Bekim ke ti ngado qe shkon ne bote
o shqiptar gjithmon mos harro…..

Buzedetit s’jam vetem sot per Ju kendoj…….


Ky tekst u dërgua nga joe artid fejzo

Joe Artid Fejzo - Zhurma E Heshtjes.... Oh Tirana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zhurma E Heshtjes.... Oh Tirana".
3. Video është e këngës "Zhurma E Heshtjes.... Oh Tirana", por nuk këndohet nga Joe Artid Fejzo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joe Artid Fejzo:


Komente 0